درمان کمردرد

راه های تسکین کمردرد در هنگام خواب

راه های تسکین کمردرد در هنگام خواب:

با این 4 مرحله کمردرد را در هنگام خواب تسکین دهید کمردرد هنگام خواب می‌تواند انرژی شما را کاهش دهد و شما را از خواب راحت محروم کند. اما دریافت استراحت مورد نیاز برای خلاص شدن از کمردرد در هنگام خواب می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد.

برخی صبح‌ها با کمردرد بدتری نسبت به شب گذشته، از خواب بیدار می‌شوند. بسیاری در چرخه‌ای گرفتار می‌شوند که در آن به شدت به یک خواب خوب برای بهبودی کمرشان نیاز دارند اما نمی‌توانند این کار را انجام دهند زیرا کمردرد، آنها را در شب بیدار نگه می‌دارد.

این راهنمای 4 مرحله‌ای با آموزش نحوه خوابیدن به کمردرد شما کمک می‌کند تا خواب مورد نیاز خود را داشته باشید.

بهترین تشک را برای کمردرد

1- بهترین تشک را برای کمردرد انتخاب کنید (راه های تسکین کمردرد در هنگام خواب)

چه تشکی برای کمردرد بهتر است؟ تا همین اواخر، تصور می‌شد کسانی که صبح‌ها با کمردرد سروکار دارند باید از تشک سفت‌تری استفاده کنند.

اما کارشناسان از این فرآیند فکری یک-راه‌حل-برای-همه فاصله گرفتند. تشک شما باید از منحنی‌های طبیعی بدن شما حمایت کند و در عین‌حال شما را راحت نگه دارد.

در نهایت، برای به دست آوردن تناسب صحیح، باید مدتی را صرف آزمودن تشک‌های مختلف کنید.

حتی بسیاری از شرکت‌ها به شما اجازه می‌دهند که محصول خود را برای چند هفته یا ماه امتحان کنید و اگر محصول مناسب شما نیست، آن را برگردانید.

برخی از ملاحظات کلیدی دیگر عبارتند از: طول عمر تشک شما (تشک‌ها باید هر 9 تا 10سال یکبار تعویض شوند)، مدیریت دما و اینکه آیا به اندازه کافی بزرگ است که بتوانید در یک موقعیت خواب راحت قرار بگیرید.

بالش برای کمردرد (راه های تسکین کمردرد در هنگام خواب) مانند تشک، بالش باید از انحنای طبیعی گردن شما حمایت کند و آن را با قفسه‌ی سینه و کمر در یک راستا نگه دارد و در عین حال به شما احساس راحتی دهد. شما می‌خواهید که همترازی شما طبیعی باشد و بیش از حد فرورفته یا صاف نباشد. فقط یک نکته، بالش‌ها نیز ماندگاری دارند. اکثر متخصصان توصیه می‌کنند بالشی را که از آن استفاده می‌کنید، هر سال تعویض کنید. از بالش‌های قدیمی می‌توانید برای حمایت از سایر نواحی بدن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: خرید و قیمت زانو بند طبی

2.وضعیت خواب سالم را تمرین کنید (راه های تسکین کمردرد در هنگام خواب)

یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای جلوگیری از کمردرد بعد از خواب انجام دهید، همراستا نگه داشتن بدن در هنگام خواب است. به طور خاص، هنگام خواب، گوش‌ها، شانه‌ها و باسن شما باید در یک راستا باشند. به پشت خوابیدن سالم‌ترین حالت خوابیدن است. خوابیدن به پشت باعث می‌شود وزن شما به طور یکنواخت از سر تا انگشتان پا توزیع شود و استرس اضافی را بر روی نواحی آسیب‌دیده کاهش دهد. این وضعیت اندام‌های داخلی و ستون فقرات شما را برای سالم‌ترین عملکرد بدن در یک راستا نگه می‌دارد. خوابیدن به شکم می‌تواند منجر به کمردرد بیشتر ناشی از فشار اضافی روی انحنای کمر شود. خوابیدن به پهلو نیز می‌تواند باعث ایجاد استرس در قسمت بالایی و پایین کمر شما به دلیل ناهماهنگی شانه‌ها و باسن شما شود. اگر به دلیل جراحی، بارداری یا عوامل دیگر مجبور هستید به پهلو بخوابید، حتماً یک بالش بین زانوهای خود قرار دهید تا باسن شما همراستایی بهتری داشته باشد.

نحوه استفاده از بالش برای کمردرد:

صاف به پشت دراز بکشید.

یک بالش زیر زانوهای خود قرار دهید و ستون فقرات خود را خنثی نگه دارید. بالش برای حفظ انحنا در قسمت پایین کمر شما کار می‌کند.

همچنین می‌توانید برای حمایت بیشتر، یک حوله کوچک و تاشده زیر کمر خود قرار دهید.

راه های تسکین کمردرد در هنگام خواب

راه های تسکین کمردرد در هنگام خواب

بیشتر بخوانید: قیمت کمربند طبی

3.از وضعیت بدنی خوب در طول روز استفاده کنید

تمرینات بد وضعیت بدن شما در طول روز می‌تواند تلاش شما را برای مقابله با آنها در شب با مشکل روبرو کند. برای جلوگیری از کمردرد در طول شب، تمرین وضعیت بدنی خوب در طول روز ضروری است.

روی صاف نشستن یا ایستادن تمرکز کنید به صورتیکه شانه‌های خود را به عقب و تمام بدن خود را در یک راستا قرار دهید.

ممکن است این کار به اندازه کافی ساده به نظر برسد، اما ترک عادت‌های بد وضعیت بدن ممکن است دشوار باشد.

به همین دلیل، بسیاری از افراد از یک کمربند طبی وضعیتی استفاده می‌کنند که می‌تواند شما را از خم شدن به جلو در زمانی که توجه شما به چیزهای دیگر است، جلوگیری کند.

ورزش برای تسکین کمردرد

4 . عضلات و استقامت خود را تقویت کنید

قبل از شرکت در یک مسابقه ماراتن، باید عضلات و استقامت خود را تقویت کنید، درست غذا بخورید و به اندازه کافی بخوابید. برای رسیدن به خط پایان باید به یک رویکرد فراگیر متعهد شوید. یک طرز فکر مشابه برای درمان خوب کمردرد صبح زود مورد نیاز است. شما باید ابزار لازم را در اختیار بدن خود قرار دهید تا دردی را که هر شب شما را بیدار نگه می‌دارد کاهش دهید. این بدان معنی است که مطمئن شوید که یک بالاتنه قوی و انعطاف‌پذیر دارید که می‌تواند ستون فقرات شما را پشتیبانی کند. بسیاری از ما هشت ساعت یا بیشتر در روز پشت میز می‌نشینیم، که کمک چندانی به درگیر شدن عضلات پشت، لگن و شکم شما نمی‌کند. بنابراین، ایده خوبی است که هر روز تمریناتی را برای افزایش قدرت و انعطاف‌پذیری بالاتنه خود انجام دهید. انجام این کار می‌تواند عدم تعادل عضلانی را که ممکن است باعث درد یا اسپاسم کمر شما در شب شود اصلاح کند، به‌علاوه می‌تواند وضعیت شما را در روز و شب بهبود بخشد. حتی بهتر است سعی کنید برای حرکت دادن بدن خود در طول روز کاری، تایم‌های کوتاه استراحت‌ بین کارهای خود داشته باشید. در خارج از مطب، می‌توانید تمرین‌هایی برای تقویت کمر یا برخی حرکات کششی برای بهبود وضعیت بدن را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه