قوزبند طبی

قوز بند طبی (کاربرد و انواع قوزبند)

قوز بند طبی

قوز بندهای طبی در انواع و مدل‌های مختلفی تولید می شوند و هرکدام عملکردهای متفاوتی دارند. اما همه ی آن‌ها به شکلی طراحی شده‌اند تا بتوانند حالت اشتباه قرارگیری بدن را که منجر به خشکی و درد عضلات، گردن درد، کمردرد شده است اصلاح کنند. پوشیدن قوز بندهای طبی به‌صورت مداوم به رسیدن کمر به حالت سالم‌تر و صاف‌تر کمک می‌کند. شما میتوانید اصول نشستن را در مقاله اصول صحیح درست نشستن مشاهده کنید. قوز بند طبی بخش های آسیب دیده ستون فقرات را صاف می‌کند و در صورت استفاده صحیح و مداوم از آن می‌توانید از آسیب‌دیدگی مهره‌های ستون فقرات جلوگیری کنید. عادت های غلطی مثل نوع نشستن و ایستادن، پشت کامپیوتر نشستن و خم شدن هنگام کار باعث خواهد شد که قوز کنیم و همین کار کمر درد زیادی را ایجاد خواهد کرد که با استفاده از قوز بند رفع می شود.

قوزبند طبی

 

قوز بند طبی رفع افتادگی شانه

قوز بند های طبی  برای اصلاح عدم توازن و انحرافات ماهیچه‌ای است که در اثر قرارگرفتن بدن در حالت اشتباه برای مدت طولانی به وجود آمده است.

این انحرافات باعث می شود تا بدن دچار افتادگی شانه شود و درحالی‌که ماهیچه‌های قسمت جلوی قفسه سینه بیشتر به سمت سفت و کوچک شدن تمایل دارند. قوز بندها ماهیچه‌هایی را که زیاد کارایی نداشته‌اند را فعال کرده و باعث می‌شوند تا ماهیچه‌ها در جایگاه صحیح قرار بگیرند و بدن دچار افتادگی شانه نشود.

 

بيشتر بخوانيد:  انواع کمربند طبی

قوز بند برای درمان قوز

استفاده از قوز بند ها بسیار ساده و راحت است و برای نگهداری و پشتیبانی از عضلات کمر بهترین گزینه محسوب می‌شوند. قوز بند ها معمولاً دارای بندهای قابل تنظیم هستند که کمک می‌کنند تا سینه به سمت جلو و شانه‌ها به سمت عقب کشیده شوند و ستون فقرات در حالت تراز و صحیح قرار بگیرد. همین دلیل باعث شده تا این قوز بند های طبی درمان خوبی برای قوز کمر باشد.

قوزبند طبی

قوز بند برای کودکان

در صورتی ‌که می‌خواهید حالت بدن کودک خود را اصلاح کنید، قوز بند بهترین ابزار برای این کار است. قوز بند طبی برای کودکان در زمان در حال رشد بودن استخوان‌ها بسته می‌شود تا از بیشتر شدن قوز جلوگیری کند.

قوز بندهای طبی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بیمار بتواند هنگام بستن قوز بند در بسیاری از فعالیت‌ها شرکت کند و احساس راحتی کند.

قوزبند برای کودکان

قوز بند برای چیست؟

قوز بندهای وسیله‌هایی هستند که حالت بدن را اصلاح می‌نمایند. انواع مختلفی قوز بند در بازار وجود دارد؛ اما نقطه اشتراک تمامی این قوز بندها این است که عدم توازن و انحرافات عضلات را که در اثر اشتباه بودن حالت بدن را تصحیح می‌ کند.

قوز بند ها معمولاً از یک نئوپرن سبک ساخته شده که قابلیت تنفس دارند تا بدن عرق نکند. می توان آن را در زیر یا روی  لباس پوشید و بندهای آن را متناسب با عضلات بدن تنظیم کرد.

همچنین استفاده درست از قوز بندهای طبی باعث کاهش کمردرد ناشی از خمیدگی کمر و مشکلات کمری می شوند.

 

بيشتر بخوانيد:  اصول نشستن فعال

مزایای قوزبند طبی و زمان استفاده از آن 

درمان اختصاصی قوز کمر توسط پزشک شما بر اساس موارد زیر است:

  • سن، سلامت عمومی و تاریخچه پزشکی شما
  • شدت بیماری
  • تحمل شما در مورد داروهای خاص، جراحی و روش‌های درمانی
  • انتظار برای دوره بیماری
  • نظر یا اولویت شما

علاوه بر فیزیوتراپی، کودکان و نوجوانانی که دارای انحنای بین 25 تا 40 درجه هستند ممکن است نیاز به قوزبند طبی داشته باشند. این روش غیر جراحی شامل پوشیدن یک بریس تخصصی در اطراف تنه است. قوزبند طبی، با ادامه رشد ستون فقرات به جلوگیری از بدتر شدن انحنای کمر کمک می‌کند. برای جلوگیری از انحنای بیشتر، پوشیدن قوزبند طبی می‌تواند به  رشد سالم ستون فقرات کمک کند.

قوزبندطبی

قوز بند برای دیسک کمر

قوز بند طبی دارای مزایای بسیار زیادی است. یکی از کاربرد های قوز بند طبی، جلوگیری و بهبود دیسک کمر است. این محصول با جهت دهی مناسب به شانه، کتف، گردن و کمر کمک می کند تا این اندام ها در وضعیت مناسب قرار بگیرند و از ایجاد قوز (کیفوز) و مشکلت دیسک کمری پیشگیری کنند. علاوه بر این قوز بند دردهای ناشی از قوز و انحنای ستون فقرات را کاهش می دهد.

 

بيشتر بخوانيد:  دیسک کمر چیست؟

اهمیت پوشیدن قوزبند طبی 

عدم درمان قوز کمر، یا مدیریت ضعیف آن می‌تواند منجر به مشکلات قلب و ریه در افراد شود. انحناهای ستون فقرات که در بزرگسالی ایجاد می‌شوند ممکن است به عمل جراحی ستون فقرات احتیاج داشته باشند که معمولا به عنوان آخرین راه حل در نظر گرفته می‌شود. پوشیدن قوزبند طبی می‌تواند حدود 60 تا 70 درصد از نیاز به جراحی جلوگیری کند.

قوز بند طبی (کاربرد و انواع قوزبند)

خرید قوز بند طبی

قوز بندهای طبی می‌توانند حالت بدن شما را تصحیح کنند؛ اما درصورتی‌که این قوز بندها به‌درستی استفاده نشوند، باعث آسیب بیشتری خواهند شد.

برای استفاده صحیح از قوز بندهای طبی حتماً با پزشک یا متخصص فیزیوتراپی صحبت کنید. علاوه بر این پزشک به شما کمک می کند تا مناسبت ترین قوز بند طبی را خریداری کنید.

راهنمای خرید قوز بند طبی

اگر می‌خواهید از بروز کیفوز زودرس جلوگیری کنید وضعیت بدن خود را اصلاح کنید، باید از یک قوزند طبی استفاده کنید. ما در ادامه نکاتی را ذکر کرده این که به شما کمک می کند تا یک قوز بند مناسب خریداری کند.

قوزبندطبی

قابل تنظیم بودن

مهم ترین خصوصیتی که هر قوزند باید داشته باشد، قابل تنظیم بودن است. قوز بند طبی بدون داشتن قابلیت تنظیم نمی‌تواند متناسب بدن شود و حمایت لازم را برای کمر و شانه ها فراهم کند.

 

بيشتر بخوانيد:  اصول صحیح نشستن

راحتی

به دلیل اینکه قوز بند باید به طور مداوم پوشیده شود، لازم است برای پوشیدن طولانی مدت و انجام کار ها راحت باشید. به همین دلیل بهتر است قوزبندی را انتخاب کنید که هنگام استفاده در آن راحت باشید.

 قابلیت تنفس

لازم است قوز بند شما از موادی ساخته شده باشد که از تعرق و ناراحتی پیشگیری کند؛ خصوص اگر برای پوشیدن روی پوست طراحی شده باشد. به این حالت، حالت تنفس می گویند.

پشتیبانی کامل از کمر

قوز بندهای طبی که بتوانند به طور کامل از تنه شما خصوصاً در ناحیه کمر پشتیبانی کنند، می‌توانند علاوه بر اصلاح کیفوز، به اصلاح یا پیشگیری از هایپر لوردوزیس نیز کمک کنند. پس در خرید به این نکته توجه کنید که قوز بند پشتیبانی کامل از کمر داشته باشد.

خرید قوز بند ارزان

عوامل زیادی از جمله نام برند و مدل قوز بند، نوع و کیفیت مواد به‌کاررفته در آن و نوسانات ارزی بر قیمت قوز بندها تأثیرگذارند. برای اطلاع از قیمت دقیق قوز بند می توانید با شماره های داخل سایت اورتینو تماس بگیرید.

فروش قوز بند طبی

اگر قصد خرید قوز بند طبی را دارید و به دنبال فروشگاه معتبری برای خرید هستید، فروشگاه اورتینو می تواند بهترین انتخاب شما باشد. در این فروشگاه انواع مدل های قوز بند طبی موجود است و برای اطلاع از قیمت کافی است وارد قسمت فروشگاه سایت اورتینو شوید.

روش بستن قوز بند طبی

بستن قوز بند کار ساده ایست که می‌توانید در چند مرحله انجام دهید. اکثر قوز بند ها جدا از جنس و مدل به یک شکل مورد استفاده قرار می گیرند و اختلاف بین آنها دیده نمی شود.

برای بستن صحیح قوز بند ابتدا بند‌های شانه‌ای را بر روی شانه خود قرار دهید و سپس کش یا بند‌های شکمی قوز بند را دور کمر خود محکم کنید. بندها و بست‌ها را تا حد قابل توجهی سفت کنید تا فشار مورد نظر را به کمر شما وارد کند. در قسمت پشت کمر بند های قوز بند شکل ضربدری خواهد  داشت.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه