کمربند طبی TLSO

 کاربرد کمربند طبی TLSO

کاربرد کمربند طبی TLSO

کاربرد کمربند طبی TLSOجهت حمایت و نگهداری مهره‌های ستون فقرات پشتی هنگام شکستگی های پایدار و با ثبات ستون فقرات پشتی، بعد از عمل جراحی ستون فقرات و همچنین پیشگیری و درمان خمیدگی غیرطبیعی ستون فقرات پشتی می‌باشد. کمربند طبی TLSO ضد حساسیت بوده و در سایزهای مختلف عرضه می‌شود.همچنین کمربند TLSO قابل استفاده برای همه سنین است و دارای بارهای نیمه سخت و نشکن از جنس پلی کربنات و پدهای شانه‌ای می‌باشد.

کمربند طبی tlso

دو نوع کمربند طبی وجود دارد که ممکن است شما بعد از عمل نیاز به پوشیدن آن داشته باشید. یک بریس ارتز کمری (LSO) برای فیوژن لومبوساکرال تحتانی یا توراکو – لومبوساکرال (TLSO) برای فیوژن کمر فوقانی.

کمربند طبی از حرکت ستون فقرات در دوره بهبودی کمر جلوگیری می‌کند. اگر بعد از عمل نیاز به پوشیدن کمربند طبی داشته باشید، قبل از جراحی یا در طول مدتی که در بیمارستان بستری هستید، از نظر جسمی وضعیت مناسبی خواهید داشت. متناسب شدن کمربند طبی معمولاً بین یک تا دو ساعت طول می‌کشد.

کمربند TLSo (TLSO) یک نوع کمربند طبی است که برای پشتیبانی و بهبود تناسب بدنی در بیمارانی که دارای مشکلات اسکلتی هستند، استفاده می‌شود. این کمربند ها به عنوان یکی از درمان‌های غیرجراحی برای درمان بیماری‌هایی مانند کمردرد، فرمانیسم، اختلالات فرم بدن و غیره استفاده می‌شوند. بسته به نوع بیماری و نیازهای بیمار، می‌توان از انواع مختلف کمربند TLSo استفاده کرد.

آشنایی با کمربند طبی TLSO

کمربند طبی (Thoraco-Lumbo-Sacral Orthosis) TLSO به منظور حمایت از قسمت‌های ستون فقرات، سطح پایین قفسه سینه و ناحیه لگن و کمر استفاده می­شود.

TLSO به معنای Thoraco-Lumbo-Sacral-Orthosis است که به عنوان یک نوع از کمربندهای طبی شناخته می شود.

این کمربند طبی به دلیل داشتن پوشش سطح وسیعی از بدن، معمولاً برای درمان شکستگی  در ناحیه ستون فقرات یا کمردردهای شدید، اصلاح انحراف مهره­ ها در بیماری‌هایی همچون اسکلیوز و کیفیت زندگی بهتر در بیمارانی که دچار اختلالات اعصابی هستند، استفاده می‌شود.

این کمربند طبی تحت عنوان کمربند طبی کامپوزیت نیز شناخته می‌شود، چرا که با استفاده از چندین لایه از مواد مختلف (مانند پلاستیک، فوم، پارچه و فلز) تولید می‌شود. به دلیل اینکه در طراحی و ساخت این کمربند طبی از مواد سبک و مقاوم استفاده شده، این دستگاه به صورت معمول به عنوان یک راه حل سریع و مؤثر برای کمک به کنترل درد و جلوگیری از آسیب‌های بیشتر به بیمار ارائه می‌شود.

استفاده از کمربند طبی TLSO به عنوان بخشی از برنامه درمانی یک فرد ممکن است به کاهش درد، بهبود قابلیت حرکت و حفاظت از آسیب های بیشتر کمک کند. با این حال، توصیه می‌شود قبل از استفاده از کمربند طبی TLSO با پزشک خود مشورت کنید و دستورالعمل های صحیح را برای استفاده از آن دنبال کنید.

این وسیله شامل یک قاب قوی است که به طور کامل ناحیه کمر و بخشی از استخوان های شکمی و زیرین قفسه سینه را پوشش می دهد. این کمربند طبی با استفاده از بندهایی که به چرخه های پلاستیکی متصل شده اند، بر روی بدن بسته می شود و از لغزش و جابجایی ناحیه کمر جلوگیری می کند.

کمربند طبی TLSO برای کاهش درد در ناحیه کمر، اصلاح موقعیت بدن و کاهش فشارهای اضافی بر روی استخوان ها و بافت های اطراف آنها استفاده شده و برای بیمارانی که دچار مشکلات اسکلتی هستند، مانند کمر درد، سرطان استخوان، اسکولیوزیس و افتادگی استفاده می شود.

تاریخچه کمربند    TLSO

کمربند TLSO، یکی از روش‌های درمانی برای پایین آوردن درد و پشتیبانی از ناحیه کمر است. نام “TLSO” مخفف “Thoraco-Lumbo-Sacral Orthosis” است که به معنی ارتوز (پوشش) توراکو، لومبو و ساکرال است، بخش‌هایی از ناحیه پشتی بدن.

اولین کمربند‌های درمانی که برای کمک به بهبود درد کمر استفاده می‌شد، در قرن نوزدهم به وجود آمد. اما کمربند TLSO، به عنوان یک روش بهبود درمانی در دهه 1960 میلادی شکل گرفت. این کمربند از طریق ترکیبی از فلز و پلاستیک تولید می‌شد و با یک سیستم قفل شونده به بدن بیمار متصل می‌شد.

با گذر زمان، کمربند‌های TLSO به طور گسترده‌تری درمان بیماران با مشکلات در ناحیه کمر به کار گرفته می‌شدند. در دهه 1980 میلادی، با استفاده از مواد با کیفیت بالا، امکان ساخت کمربند‌های TLSO با طرح و قالب‌های متنوعی برای تناسب بهتر با بدن بیمار فراهم شد.

از آن زمان به بعد، کمربند‌های TLSO به صورت یکی از روش‌های درمانی اصلی برای بهبود درد کمر و پشتیبانی از ناحیه کمر درمانی استفاده می‌شوند.

کمربند طبی TLSO اورتینو

کمربند طبی TLSO اورتینو

مزایای استفاده از کمربند طبی TLSO :

از کمربند طبی TLSO  به منظور کاهش درد و سفتی در منطقه کمر و ستون فقرات استفاده می‌شود. این کمربند طبی دارای مزایای متعددی است که به شرح زیر می‌باشد:

 1. کاهش درد: کمربند طبی TLSO با فشار به منطقه کمر و ستون فقرات، به کاهش درد و سفتی در این منطقه کمک می‌کند.
 2. پیشگیری از آسیب‌های جدی: با پشتیبانی از ستون فقرات و کمک به حفظ استقامت آن، این کمربند طبی به پیشگیری از آسیب‌های جدی مانند شکستگی‌های استخوانی کمک می‌کند.
 3. پشتیبانی از ستون فقرات: با افزایش پشتیبانی از منطقه کمری و قفسه سینه، کمربند طبی TLSO می‌تواند به پشتیبانی از ستون فقرات کمک کند و از فشار زیاد و آسیب در آن جلوگیری کند. همچنین استفاده از کمربند طبی TLSO در ورزش‌های حرکتی و فعالیت‌های روزمره، می‌تواند به کاهش خطر آسیب دیدن و صدمه رساندن به مناطق کمر و ستون فقرات کمک کند.
 4. حفاظت از زخم‌ها: اگر بیمار دچار زخم در منطقه ستون فقرات است، این کمربند طبی می‌تواند زخم را پوشش دهد و از آن محافظت کند.
 5. افزایش استقامت در ناحیه ستون فقرات: با استفاده از کمربند طبی TLSO، عضلات کمر و ستون فقرات تقویت شده و استقامت بیمار افزایش می‌یابد.
 6. اصلاح ناهنجاری­های هندسی: برخی از کمربندهای طبی TLSO قابلیت تنظیم خمیدگی ستون فقرات را دارند و با تنظیم ساختار هندسی ستون مهره­ها، به بهبود وضعیت بیمار کمک می‌کنند.

به طور کلی، کمربند طبی TLSO می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی بیماران کمک کند و برای کاهش درد در منطقه کمر و ستون فقرات، مورد استفاده قرار گیرد. لازم به ذکر است که برای به دست آوردن بهترین نتایج، استفاده از کمربند طبی TLSO باید با توصیه پزشک و تحت نظر وی صورت گیرد.

معایب استفاده از کمربند طبی TLSO

استفاده از کمربند طبی TLSO (Thoraco-Lumbo-Sacral Orthosis) در مواردی که به طور کامل تحت نظارت پزشکی قرار می‌گیرد، به عنوان یک روش درمانی موثر و ایمن محسوب می‌شود. با این حال، ممکن است برخی از مضرات جانبی و یا مشکلاتی ناشی از استفاده از کمربند طبی TLSO بروز کند که به طور کلی عبارتند از:

 1. عدم تطابق کامل کمربند طبی با بدن: در صورتی که کمربند طبی TLSO با بدن به طور کامل تطابق نداشته باشد، ممکن است باعث ایجاد خارش، التهاب و حساسیت در پوست شود.
 2. کاهش تحرک بدن: استفاده از کمربند طبی TLSO می‌تواند باعث محدودیت حرکت بدن و کاهش تحرک در ناحیه کمری، قفسه سینه و بخش تحتانی اسکلتی بدن شود.
 3. کاهش عضلانی: استفاده بلند مدت از کمربند طبی TLSO ممکن است باعث کاهش عضلانی در ناحیه‌هایی مانند شکم، پشت، و مفاصل شود.
 4. مشکلات تنفسی: استفاده بلند مدت از کمربند طبی TLSO ممکن است باعث مشکلات تنفسی شود، به خصوص در بیمارانی که قبلاً مشکل تنفسی داشته‌اند.
 5. مشکلات گوارشی: استفاده از کمربند طبی TLSO ممکن است باعث مشکلات گوارشی مانند تهوع، استفراغ، و دل درد شود.

لازم به ذکر است که همه بیماران نیاز به استفاده از کمربند طبی TLSO ندارند و تصمیم در خصوص استفاده از آن باید توسط پزشک معالج گرفته شود. همچنین، استفاده از کمربند طبی TLSO باید به صورت کاملاً نظارت شده و تحت نظر پزشکی انجام شود.

کمربند طبی TLSO

برخی از انواع رایج کمربند TLSo عبارتند از:

 1. کمربند نوری کمری (Lumbar Sacral Orthosis (LSO): این کمربند بیشتر برای درمان بیماری‌هایی مانند کمردرد، فرمانیسم، جراحی همراه با نیاز به استراحت و پشتیبانی و غیره استفاده می‌شود.
 2. کمربند نوری سینه (Thoracic Lumbar Sacral Orthosis (TLSO): این کمربند برای پشتیبانی از ناحیه گردن، سینه، پهلو و کمر به کار می‌رود و بیشتر برای درمان اختلالات اسکولیوزیس استفاده می‌شود.
 3. کمربند نوری کامل (Full Body Orthosis): این کمربند برای پشتیبانی کامل از بدن، از سر تا پا، استفاده می‌شود و بیشتر برای درمان بیماری‌هایی مانند اسکلتی مزمن، اختلالات عصبی، جراحی‌های اسپاینال و غیره استفاده می‌شود.
 4. کمربند نوری ساختاری (Structural Orthosis): این کمربند برای بهبود وضعیت استخوان‌ها و جایگاه آنها استفاده می‌شود و بیشتر برای درمان بیماری‌های مانند اختلالات دیسک، شکستگی‌های استخوان است.

کمربند طبی TLSO اورتینو

کمربند طبی TLSO اورتینو یک نوع کمربند طبی است که برای حمایت از ناحیه کمر و ایجاد پایداری در این منطقه استفاده می‌شود. این کمربند طبی با توجه به بیماری و شرایط پزشکی فرد، توسط پزشک تجویز می‌شود.

کمربند طبی TLSO اورتینو با استفاده از فناوری های پیشرفته و مواد با کیفیت بالا ساخته می‌شود و قابلیت تنظیم برای افراد با سایز‌های مختلف را داراست. این کمربند طبی دارای پد‌های نرم و محکم است که باعث کاهش درد و افزایش راحتی بیمار می‌شود. همچنین، اورتینو به عنوان یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید کمربند طبی TLSO، تلاش می‌کند تا این محصول با قیمت مناسب و با کیفیت بالا در دسترس بیماران قرار بگیرد.

کمربند طبی TLSO اورتینو برای درمان شکستگی‌های کمری، کمر درد، سندرم کمر خمیده، اختلالات جلوی پا، سرطان استخوان، اسکولیوزیس، کمربند طبی لازم در بعضی از انواع پیشگیری و درمان بیماری‌های ارتوپدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

بیشتر بخوانید:  محصول کمربند طبی Tlso

لطفاً حداقل سه یا چهار هفته قبل از عمل اجازه دهید تا کمربند طبی در بدنتان جا بیفتد. بیشتر کمربندهای LSO از زیر قفسه سینه تا انحنای باسن ادامه دارند. اگر ناحیه ساکرال درگیر باشد، یک دکمه به سر ران برای کاهش حرکت متصل خواهد شد. کمربند طبی TLSO در زیر بازو و اطراف قفسه سینه، قسمت تحتانی کمر و باسن قرار می‌گیرد. مهم است که کمربند طبی خود را به گونه‌ای بپوشید که هم در آن راحت باشید و هم حرکات چرخشی و خم شدن شما را محدود کند.

کمربند طبی

بهترین برندهای کمربند طبی TLSO

در بازار، چندین برند مختلف کمربند طبی TLSO موجود است که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. برای انتخاب بهترین برند کمربند طبی TLSO، باید به نیازهای بیمار، نوع بیماری و میزان پایداری و تثبیت مورد نیاز توجه کرد. برخی از برندهای مشهور کمربند طبی TLSO عبارتند از:

 1. اورتینو (ORTINO)
 2. اسپاینال تک (Spinal Tech)
 3. آسپن (Aspen)
 4. جی‌تی‌سی (GTS)
 5. آلبرتینی (Albatin)
 6. اورمد (ORMED)
 7. اوتو‌کاپ (Otto Bock)

این برندها همگی محصولات با کیفیت و موثری را ارائه می‌دهند و برای انتخاب بهترین بین آن‌ها، بهتر است با پزشک و متخصص ارتوپدی مشورت کرده و نظر وی را دریافت کنید.

کمربند طبی

کمربند طبی

کمربند tlso قرقره ای

کمربند TLso قرقره‌ای (Hinged TLso) یک نوع کمربند طبی است که در آن یک یا چند قرقره در ناحیه کمری اضافه می‌شود تا حرکت بیمار را به دو طرف راه بدهد و در عین حال از حرکت غیر مجاز پشت و کمر جلوگیری کند. قرقره‌ها در این کمربند به منظور تثبیت ناحیه کمری و به دست آوردن پایداری از جنس فلزی هستند.

 

بیشتر بخوانید:  کمربند قرقره ای چیست

 کمربند طبی TLSO باعث تثبیت و صاف کردن ستون فقرات میشود؟

صدمات به ستون فقرات، به ویژه ستون فقرات کمری، موضوعی بسیار جدی است. بنابراین، بسیار مهم است که کمربند طبی (TLSO) شما وظیفه خود را خوب انجام دهد. این بریس در زیر بازو و قفسه سینه بسته شده و از قسمت تحتانی و پشتی و همچنین قسمت بالای باسن پشتیبانی می‌کند. این مدل کمربند طبی بسیار شبیه کوله پشتی به نظر می‌رسد که یکسری چیزها به آن اضافه شده است.

کمربند طبی اصلاح کننده، کمر را از بالای ساکروم ( S1 مهره ) درست در بالای ستون فقرات از طریق ستون فقرات کمری (پایین کمر) تا بالای ستون فقرات قفسه سینه (T2 مهره‌ها) درست زیر گردن تثبیت می‌کند. صاف کردن ستون فقرات می‌تواند به درمان قوز کمری یا برخی مشکلات مکانیکی کمردرد کمک کند.

بعلاوه کمربند طبی کمری تمام توانایی بدن شما را در خمیده شدن، پیچاندن مهره‌های کمر یا خم شدن به پهلو را محدود می‌کند. همچنین علاوه بر بهبود وضعیت بدن و کنترل حرکت کمر شما، می‌تواند از بدتر شدن جراحت موجود و تخریب آهسته مربوط به پوکی استخوان جلوگیری کرده و به بهبود کمر شما در بهبود بعد از عمل کمک کند.

نحوه ساخت کمربند طبی TLSO در کلینیک ارتوپدی فنی

ساخت کمربند طبی TLSO برای هر بیمار، به دلیل تفاوت‌های شخصیتی بیماران و نیازهای آنها، به صورت شخصی‌سازی شده است. به همین دلیل، ساخت این کمربند طبی به چندین مرحله نیاز دارد که به طور کلی شامل مراحل زیر می‌شود:

 1. ارزیابی بالینی: ابتدا باید بیمار به دکتر متخصص ارتوپدی مراجعه کند تا مورد بررسی قرار گیرد. پس از بررسی بالینی، نیازهای بیمار برای کمربند طبی تعیین می‌شود.
 2. تهیه قالب بدن بیمار: در این مرحله، قالب بدن بیمار تهیه می‌شود. این قالب با استفاده از مواد مخصوصی تهیه می‌شود و به شکل بدن بیمار ساخته می‌شود.
 3. ساخت کمربند طبی: با استفاده از قالب تهیه شده، کمربند طبی TLSO ساخته می‌شود. در این مرحله، از مواد مختلفی نظیر پلاستیک، فوم، فلز و… استفاده می‌شود.
 4. تنظیمات: بعد از ساخت کمربند طبی، باید به نحوی تنظیم شود که بیمار بتواند با راحتی آن را بپوشد و در عین حال از اثرات درمانی آن بهره‌مند شود.

به طور کلی، ساخت کمربند طبی TLSO بسیار پیچیده است و نیاز به تخصص و دانش فنی دارد. لذا برای تهیه آن، بهتر است به متخصصین مجرب و کارآزموده در این زمینه مراجعه کنید.

علائم دیسک کمر و روش های درمان دیسک کمر

 کمربند طبی TLSO آیا باعث می‌شود درد و گرفتگی کمر کاهش یابد؟

بریس کمری قفسه سینه شکم شما را نیز فشرده می‌کند و این باعث کاهش فشار روی ستون فقرات می‌شود. این امر به نوبه خود درد شما را تسکین می‌دهد و به بهبودی ستون فقرات کمک می‌کند.

یک سیستم قرقره‌ای مکانیکی باعث می‌شود که با تلاش بسیار کم یا یک پیچش کوچک، فشار زیادی ایجاد شود. سیستم کرست نیروی شما را پنج برابر می‌کند.

 

بیشتر بخوانید:  هر آنچه در مورد کمربند طبی باید بدانید

دستورالعمل‌های عمومی:

پزشک شما یک بریس ارتز ساکارال توراکولومبار یا کمربند طبی TLSO را برای شما تجویز می‌کند. کمربند طبی TLSO یک بند کمری است. از این وسیله برای صاف نگه داشتن کمر بعد از عمل استفاده می‌شود. استفاده صحیح از کمربند طبی TLSO به شما کمک می‌کند بعد از عمل بتوانید به تنهایی حرکت کنید.

برای محافظت از پوست خود و جذب عرق، یک تی‌شرت زیر کمربند خود بپوشید
کمربند طبی خود را مطابق دستور پزشک بپوشید. پزشک به شما خواهد گفت که چند روز و هر روز چه مدت می‌توانید بریس را بپوشید.
از پزشک خود بخواهید که در حمام از کمربند طبی خاصی استفاده کنید.
کمربند طبی را به روشی که در بیمارستان نشان داده‌اند، بپوشید. برای اینکه این کار را درست انجام دهید، به کمک نیاز خواهید داشت.
بعد از پوشیدن کمربند طبی، سوزش پوست و مناطق قرمز شده را بررسی کنید. در صورت ظاهر شدن این موارد، ممکن است شما نیاز داشته باشید که کمربند خود را تنظیم کرده یا ممکن است به سایز دیگری نیاز داشته باشید.

پوشیدن کمربند طبی
با استفاده از دست‌ها و پاها به سمت یک طرف تخت حرکت کنید تا باسن خود را به سمت گوشه تخت حرکت دهید و یا اینکه کسی به شما کمک کند ملافه در زیر شما را به یک طرف تخت بکشید. بدن خود را نپیچانید و کمر خود را حرکت ندهید. بدنتان را صاف نگه دارید.
به پهلوی خود بچرخید، دور از لبه تخت و تقریباً روی شکم خود قرار بگیرید. سعی کنید پشت خود را صاف نگه دارید. مانند یک کنده درخت غلت بزنید.
کسی را داشته باشید که به شما کمک کند نیمی از کمربند طبی را روی کمر خود قرار دهید و اطمینان حاصل کند که قسمت گودی کمر در داخل کمربند طبی دقیقاً بالای استخوان لگن و زیر دنده‌های شما قرار می‌گیرد.
کمربند طبی را در جای خود نگه دارید و به کمر خود بکشید.
نیمی از قسمت جلوی کمربند را بپوشید. هر دو بند را در قسمت پایین کمربند از هر دو طرف کاملاً سفت کنید. بندها را در بالای کمربند از هر دو طرف کاملاً محکم کنید.
قبل از بلند شدن، مطمئن شوید که کمربند طبی تنظیم شده است. در صورت لزوم آن را تنظیم کنید.
پاهای خود را روی کنار تخت بگذارید و با فشار به سمت جلو در حالت نشسته قرار بگیرید. سپس به آرامی بایستید.

نکات هنگام استفاده از کمربند طبی

 • حرکت کردن با خیال راحت به خاطر داشته باشید که کمربند طبی توانایی حرکت شما در جهت‌های خاص را محدود می‌کند. بنابراین نمی‌توانید در برخی از صندلی‌ها بنشینید.
 • تا زمانی که تعادل، انعطاف‌پذیری و قدرت شما بهبود یابد از عصا، واکر، هندریلس استفاده کنید یا از شخص دیگری کمک بگیرید.
 • خانه خود را مرتب کنید تا وسایل مورد نیاز شما دم دست باشند. سایر وسایل را کنار بگذارید.
 • برای حمل وسایل، با استفاده از یک کیف کمری، پیش بند یا جیب دستان خود را آزاد نگه دارید.
 • هنگام خارج شدن از رختخواب مراقب باشید. عجله نکنید. روی لبه تخت بنشینید، چند نفس عمیق بکشید و تا زمانی که سرگیجه شما از بین نرفته، نایستید.
 • کمر خود را خم نکنید و پیچ ندهید و دستان خود را بالای سر خود نبرید.
 • در ۲ هفته اول بعد از آسیب‌دیدگی یا جراحی، چیزی سنگین‌تر از ۴ پوند را بلند نکنید.
 • بیش از ۳۰ دقیقه پشت سر هم ننشینید.
 • روی مبل‌های کم ارتفاع و عمیق ننشینید. یک صندلی که دسته داشته باشد، محکم باشد و یک پشتی صاف داشته باشد، بهترین گزینه است.

کمربند طبی TLSO چه مشکلات دیگری را درمان می‌کند؟

کمربند طبی سفت و محکم TSLO برای صاف کردن ستون فقرات و کاهش فشار بر روی آن می‌تواند به اصلاح و تسکین درد ناشی از موارد زیر کمک کند:

کیفوز
پوکی استخوان
شکستگی‌های ستون فقرات
پاسچر نامناسب
تنگی کانال نخاعی
هایپراکستنشن
کمردرد مکانیکی

بریس کیفوز دارای پنل‌های جانبی است که می‌توانید آن‌ها را همزمان با پیشرفت درمانی خود حذف کنید. طراحی مدولار آن را به یکی از بهترین سیستم‌های عدم حرکت برای مراقبت قبل و بعد از جراحی‌های ستون فقرات مانند فیوژن ستون فقرات تبدیل می‌کند.

بریس کمری قابل تنظیم همراه با یک L-code از L464 ارائه می‌شود که می‌توانید از آن برای بازپرداخت پزشکی، درمان شکستگی فشاری T12 ،یا هایپراکستنشن استفاده کنید.

انواع کمربند طبی قوزبند

آیا کمربند طبی TLSO می‌تواند به درمان کیفوز کمک کند؟

این کمربند طبی یک بریس عالی برای اصلاح برخی از انواع کیفوز یا گردی بیش از حد کمر است. این منحنی اضافی علاوه بر اینکه کمر را از حالت طبیعی خود خارج می‌کند، باعث ایجاد درد نیز می‌شود. اگر هنوز در حال رشد هستید و یا با کیفوز ناشی از پوکی استخوان، پاسچر نامناسب بدنی یا تروما سروکار دارید، کمربند طبی TLSO ممکن است به شما کمک کند.

کیفوز شوئرمن که کودکان را درگیر می‌کند، از این موارد است. این بیماری باعث می‌شود که قسمت جلوی مهره‌ها کندتر از قسمت پشت استخوان رشد کند و باعث ایجاد مهره‌هایی به شکل وج و پشت حلقوی می‌شود.

پوشیدن کمربند طبی که به صاف نگه داشتن کمر و شانه‌ها کمک می‌کند می‌تواند پیشرفت بیماری را کند کند. و این یکی از ویژگی‌های بسیار عالی کمربند است زیرا باعث کاهش فشار بر روی مهره‌ها می‌شود و رشد لازم را در قسمت جلوی مهره‌ها برای رسیدن به قسمت عقب آن‌ها ایجاد می‌کند که حتی می‌تواند مشکل را به طور کامل برطرف کند.

درمان ارتوپدی کیفوز می‌تواند در مواردی که کیفوز به علت آسیب به ستون فقرات، پوکی استخوان یا پاسچر بد ایجاد شده است نیز کمک کند. قوز کمر مشکل را بدتر می‌کند زیرا این وضعیت باعث می‌شود منحنی با سرعت بیشتری پیشرفت کند. بنابراین، صاف کردن ستون فقرات با کمربند طبی می‌تواند به کند شدن پیشرفت پوکی استخوان کمک کند یا از آسیب بیشتر بعد از تروما جلوگیری کند.

کمربند طبی همچنین از نظر بازآموزی عضلات برای حمایت از کمر در حالت ایستاده مفید است. این درمان باید با تمریناتی برای تقویت کمر همراه شود.

 

بيشتر بخوانيد:  کمربند طبی TlSO اورتینو

آیا می‌توان از این بریس کمری برای درمان اسکولیوز استفاده کرد؟
در مراحل اولیه درمان اسکولیوز خفیف، می‌توانید یک بریس تورسو را در نظر بگیرید. اما برای صاف کردن کمر، به احتمال زیاد به یک کمربند طبی که به طور خاص برای درمان اسکولیوز استفاده می‌شود، مانند: بریس بوستون، بریس ویلمینگتون یا (بندرت) بریس میلواکی احتیاج دارید.

انواع دیگر کمربندهای طبی بعد از جراحی
از انواع دیگر کمربندهای طبی بعد از جراحی کمر و ستون فقرات می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارتز هایپراکستنشن
ارتز هایپراکستنشن از یک سیستم فشار سه نقطه‌ای استفاده می‌کند و ضمن جلوگیری از خم شدن یا چرخش مهره‌ها، برای گسترش کشش در مهره‌ها به آن‌ها فشار وارد می‌کند. این کمربند طبی باید فشار را دقیقاً زیر شکاف استرنال و بالای استخوان شرمگاهی در قسمت جلویی وارد کند تا از هرگونه خم شدن به جلو جلوگیری کند. این کمربند طبی از نظر قد و عرض قابل تنظیم است تا کاملا مناسب بیمار باشد. هنگامی که ارتفاع کمربند طبی توسط متخصص ارتوپد شما تنظیم شد، می‌توانید با بستن یک دکمه آن را بپوشید.

بیماری‌ها: مدیریت شکستگی‌های کامپرشن قدامی ستون فقرات پشتی، بیحرکتی بعد از تثبیت جراحی شکستگی توراکلوبار، شکستگی پشتی خفیف.

ارتز لومبوساکرال(LSO)

این کرست یک پارچه پنبه‌ای انعطاف‌پذیر است که در اطراف بریس قرار دارد و می‌توان آن را با بندهای کشی محکم کرد تا فشرده‌سازی و ثبات قابل توجهی را فراهم کند. از بریس برای برداشتن فشار از روی ساختارهای ستون فقرات با افزودن فشار داخل شکمی استفاده می‌شود. بریس باید به اندازه‌ای محکم پوشیده شود که تحمل آن به حداکثر برسد و دقیقاً بالای استخوان لگن، کوکسیکس و سمفیز شرمگاهی قرار داشته باشد. متخصص ارتوپدی شما بریس را به اندازه مناسبی سفت می‌کند و نحوه پوشیدن آن را توضیح م‌ دهد. هنگام پوشیدن آن باید دقت کنید که به اندازه‌ای سفت باشد که هم شما راحت باشیدو هم بیشترین ثبات را برای حمایت از ستون فقرات شما ارائه دهد.

کمربند tlso اورتینو

کمربند TLso اورتینو یکی از محصولات شرکت اورتینو است که برای درمان بیماری‌های ناشی از مشکلات کمر و ایجاد پایداری در ناحیه کمری استفاده می‌شود. این کمربند از جنس موادی مانند فوم و پلاستیک ساخته شده است و دارای قرقره‌هایی جهت تثبیت و پایداری ناحیه کمری است.

کمربند TLso اورتینو با داشتن طراحی ویژه‌ای، به بیماران کمک می‌کند تا در حین استفاده از آن راحتی لازم را حس کنند و در عین حال نیاز به پایداری در ناحیه کمری را برآورده کنند. همچنین، این کمربند با داشتن سیستم تهویه، تعریق بیمار را کاهش داده

کاربرد کمربند طبی TLSO

در خرید کمربند طبی (مانند کمربند TLso) به موارد زیر توجه کنید:

1- مشورت با پزشک متخصص: قبل از خرید کمربند طبی باید با پزشک متخصص خود مشورت کرده و نظر وی را در این زمینه دریافت کنید.

2- جنس کمربند: باید به جنس کمربند توجه کنید تا بهترین کیفیت و محافظت را برای بدن خود داشته باشید. این جنس معمولاً از مواد نرم و پایداری تشکیل شده است.

3- اندازه کمربند: باید اندازه کمربند را به دقت تعیین کنید تا کمربند به درستی بر روی بدن شما قرار گیرد و بدن شما را به درستی حمایت کند.

4- قابلیت تنظیم: باید مطمئن شوید که کمربند قابل تنظیم است تا بتوانید آن را به درستی بر روی بدن خود قرار دهید و به راحتی با آن حرکت کنید.

5- کیفیت ساخت: باید به کیفیت ساخت کمربند توجه کنید و مطمئن شوید که تمام جزئیات کمربند به درستی ساخته شده است و بهترین کیفیت را دارد.

6- محل خرید: باید از محل خرید خود مطمئن شوید که یک فروشنده معتبر و با تجربه است و کمربند مورد نظر شما از یک برند معتبر خریداری شده است.

7- قیمت: باید به قیمت کمربند توجه کنید، اما نباید فقط به قیمت توجه کرد و باید بهترین کیفیت و محافظت را برای بدن خود داشته باشید.

قیمت کمربند طبی TLSO

قیمت کمربند طبی TLSO (Thoraco-Lumbo-Sacral Orthosis) ممکن است بسته به برند، جنس و کیفیت متفاوت باشد. همچنین، قیمت ممکن است بسته به منطقه جغرافیایی و کشوری که در آن خریداری می‌شود نیز متغیر باشد.

به طور کلی، قیمت کمربند طبی TLSO در بازارهای پزشکی و تجهیزات پزشکی، از چند صد دلار تا چند هزار دلار و حتی بیشتر نیز متفاوت است. با این حال، باید توجه داشت که قیمت یک کمربند طبی TLSO با کیفیت بالا، تولید شده با استفاده از جنس‌های با کیفیت و بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته، بیشتر از کمربند طبی‌های ساده و با کیفیت پایین خواهد بود.

در هر صورت، پیش از خرید کمربند طبی TLSO، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین گزینه برای شرایط خاص شما را معرفی کند و همچنین قیمت تمام شده را برای شما تخمین بزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه